Architektonické ateliéry

AKateriér

Hradec Králové

E-mail: katerina@akatelier.cz
Tel: 724 123637

ing. arch. Kateřina Novotná,

autorizovaný architekt ČKA 03 711

Jsem absolventka fakulty architektury na Technické Univerzitě Liberec v roce 2006. Od roku 2009 jsem autorizovaný architekt České komory architektů.

Praxe:
2004/2005 - ateliér ing.arch.Jany Galíkové, Brno
2004/2006 - spolupráce s ing.arch.Janem Musilem, Liberec
2006 - ateliér K2 Architekti Dvůr Králové n/L
od 2007 - Žárovka architekti, Hradec Králové
od 2010 - vlastní ateliér ve spolupráci s Žárovka architekti

Spolupráce:
ing. Tomáš Koblása (projektant)
ing. Hepnerová Martina (projektantka)
ing. Petra Součková - STUDIO ZAHRADY (návrhy a realizace zahradních úprav)
Zajistím všechny stupně projektové dokumentace.

Ocenění:
2005 - 2.místo v mezinárodní soutěži Apartmánový houseboat pro Bratislavu
2012 - Cena Nového Města nad Metují za Architektonický počin roku

Odkaz: AKateriér



Master Design s.r.o.

Praha, Brno, Ostrava

Tel: 910 08 55 83

Architektonický ateliér MASTER DESIGN s.r.o. působí se svými pobočkami po celé ČR. Naši architekti jsou soustředění ve větších městech jako je Praha, Brno a Ostrava. Věnujeme se Však všem klientům individuálně a navštěvujeme parcely a klienty kdekoli po celé republice. Naše kancelář se zaměřuje především na moderní nízkoenergetické domy a luxusní domy. O klienty se staráme od počátku samotné architektonické studie, přes projekt až po stavební dozor a kolaudaci. Domy pro klienty i stavíme a tím zajišťujeme kvalitu po celou dobu stavby od návrhu po provoz a užívání stvaby. Kromě samotné stavby řešíme také interiérový design a zahradní architekturu. Nad rámec bytových staveb navrhujeme a projektujeme také občanské stavby, průmyslové stavby, sportovní stavby. Naši architekti Vás rádi uvítají v našich pobočkách v Praze, Brně nebo Ostravě.

Odkaz: Master Design s.r.o.



Design Duroň

Melounova 4/520, Praha 2

E-mail: info@designduron.cz
Tel: +420 284 811 335

Firma byla založena v roce 1997 ing. arch. Zdeňkem Duroněm. Tento atelier se v současnosti věnuje především architektonické činnosti v oblasti projektů komerčních a bytových staveb. Společnost disponuje dostatečným zázemím pro zpracování jak architektonických řešení staveb, tak pro zpracování komplexní projektové dokumentace pro stavební povolení, pro provedení stavby a to včetně inženýrské činnosti (tj. zajištění stavebního povolení), včetně vytvoření součinnosti při výběru zhotovitele stavby, při autorském a technickém dozoru stavby, při kolaudačním řízení atd. A.I.T. - Design Duroň nabízí také systém generálního dodavatele stavby na klíč včetně interierů.

Odkaz: Design Duroň



OOOOX architects

Národní Obrany 31, Praha 6

E-mail: radka@oooox.com

Studio oooox se zabývá architekturou a designem interiérů. Ve svých návrzích hledá takové přístupy, které spojují výhody praktických řešení s nápaditým provedením. Specializace studia na interiérový design umožňuje navrhovaná řešení dotáhnout do posledního detailu, včetně vnitřního vybavení.

Studio oooox prezentuje své návrhy formou fotorealistických vizualizací, čímž dává svým klientům jasnou představu o výsledku, který mohou očekávat.

Odkaz: OOOOX architects



OK Plan architects

Na Závodí 631, Humpolec

E-mail: okplan@okplan.cz
Tel: +420565 533 656

 

Co Vám nabízíme:

 • projektování občanských, veřejných a průmyslových staveb,
 • urbanismus - přikládáme certifikát postgraduálního studia na ČVUT Fakulta architektury,
 • vypracování kompletního projektu, zajištění územního rozhodnutí a stavebního povolení,
 • dozorování stavby po stránce autorského a technického dozoru,
 • vypracování projektové dokumentace od architektonické studie po projekt pro realizaci stavby,
 • vypracování projektu interiéru,
 • používání netradičních a nadstandardních materiálů,
 • navrhování atypického „nábytku“.
 •  

Odkaz: OK Plan architects



Newwork

Vranovská 102 , Brno

E-mail: studio@newwork.cz
Tel: +420 775 124 977

 

M.A. Svatopluk Sládeček
* 29.12. 1969 ve Zlíně
1984 - 1988 Střední průmyslová škola stavební ve Zlíně
1988 - 1989 VŠUP v Praze, katedra designu
1989 - 1994 VŠUP v Praze, fakulta architektury, prof. Ladislav Vrátník, prof. Petr Keil
Od roku 1995 vede ateliér New Work

zakládající členové:
Dušan Mikulášek a Slavomír Kuchovský

další spolupracovníci:
M. Huťka, A. Maděra, H. Maršíková, P. Míček, M. Nedbálek, R. Skotek, A. Šimečková, H. Víšková
1994 - 1996: spolupráce s Luďkem del Maschio

 

Odkaz: Newwork



Makovský & partneři

Marie Pujmanové 283/6, Brno

E-mail: info@makovsky.eu
Tel: +608 367 002

V roce 2003 byl ing. arch. Zdeňkem Makovským a ing. arch. Danielem Makovským založen projekční a realizační ateliér MAKOVSKÝ & PARTNEŘI, s. r. o.. Filozofie ateliéru vychází z hledání podstat v každém architektonickém zadání. Výsledkem těchto snah není jenom projektová dokumentace, ale především realizace řešeného problému. Realizační činnost byla zatím úspěšně dokončena u několika bytových a průmyslových staveb. Typickým materiálem, který vyhovuje filozofii ateliéru a umožňuje realizaci minimalistického architektonického výrazu staveb, se stal pohledový železobeton. Ateliér MAKOVSKÝ & PARTNEŘI nabízí komplexní řešení požadavků klienta a hledá rovnováhu mezi všemi aspekty - návrhem, cenou a kvalitou.

Odkaz: Makovský & partneři



m4 architekti

Thákurova 4, Praha 6

E-mail: atelier@m4.cz
Tel: +420 226218150

 

Součástí  ateliéru jsou  ing. Milan Jirovec,  ing.arch. Miroslav Holubec  a  ing. arch. Matyáš sedlák.  Z jejich tvorby např.:  návrh a realizace objektu multifunkčního obchodního centra
"Hotel Nowhere" - řešení interieru prostor ubytovny uvnitř tranzitní odletové zóny
                   
pilotní maloobchodní prodejna outdoorové sekce firmy Acron Czec
h


                                  

Odkaz: m4 architekti



Kamil Mrva Architects

Záhumenní 1358, Kopřivnice

E-mail: kamil_mrva@seznam.cz
Tel: +420 605 542 877

architektonické studio se zabýva
kompletní projekční a inženýrská činnost ve výstavbě veřejných i neveřejných staveb
architektonické studie, projekty pro územní řízení, projekty pro stavební povolení, realizační dokumentace, autorský a technický dozor
efektivní týmová práce, zkušenost rozdílných projektů, 14 let práce a studium architektury, tvorba prostředí, design

Odkaz: Kamil Mrva Architects



Hnilička-Císler-Architekti

Cukrovarnická 46, Praha 6

E-mail: info@hca.cz
Tel: + 777 123 581

Naším cílem je vytvářet architekturu, která naplňuje a dotváří představu klienta a vyhovuje nejvyšším profesním standardům. Zároveň je pro nás klíčový koncept „krásného stavění“. Stavění, které směřuje k nadčasovosti a přidává neměřitelnou, ale přitom asi nejvýznamnější hodnotu - výtvarně dotažený výraz domu uvnitř i navenek.
Spolupráce klienta s architektem se odehrává v rovině harmonického tvůrčího dialogu, vzájemného obohacování. Jsme přitom schopni poskytnout kompletní spektrum projekčních služeb architektů a inženýrů od investiční rozvahy, přes návrh stavby, územní rozhodnutí, stavební povolení, prováděcí dokumentaci, výběr dodavatele, po autorský dozor během stavby, konzultace ad. Zabýváme se všemi architektonickými tématy od interiéru až po sídelní celky.

Odkaz: Hnilička-Císler-Architekti



HMArchitekti

Bubenčská 13, Praha 6

E-mail: hma@hma.cz
Tel: +420 222 930 588

Kancelář HMArchitekti byla založena v roce 2001. V roce 2008 se transformovala na HMArchitekti s.r.o. (IČ 28214188) a v současné době ji tvoří tři partneři a pět spolupracovníků. Zabývá se zpracováním projektů architektonických, urbanistických a projektů interiérů, ve všech měřítkách (od drobných staveb po rozsáhlé komplexy) a ve všech fázích (od studie po realizační projekt a autorský dozor) včetně obstarání územních rozhodnutí a stavebních povolení.

Odkaz: HMArchitekti



heyworth studio architekti

prvního pluku 17, Praha 8

E-mail: heyworth@heyworth.cz
Tel: 420 224 816 288

 
Studio vzniklo v roce 1993 jako volné sdružení architektů a inženýrů a tento charakter si udrželo až do současnosti. Zakladatelem a garantem ateliéru je ing. arch. Eva Heyworth. Ateliér se zabývá projektováním staveb pro bydlení, odchod a administrativu, s důrazem na komplexní řešení jak budov, tak interiérů.Nedílnou součástí je design nábytku a svítidel – ať v historickém nebo moderním duchu. Důraz je kladen především na dokonalé výtvarné a technické zvládnutí detailu, zajímavou práci s materiálem a osobitý přístup k jednotlivým projektům. Studio zajišťuje projektovou dokumentaci ve všech stupních včetně engineeringu, zhotovení prováděcí dokumentace a osobní spoluúčast při provádění díla formou autorského dozoru, případně dozoru investora.
 

Odkaz: heyworth studio architekti



Fránek Architects

Kamenná 13, Brno

E-mail: franek@franekarchitects.cz
Tel: +420 543 215 610

V polovině 90tých let jsem začal využívat svoje zkušenosti z průzkumů barokních klenutých staveb J. B. Santiniho. Tyto mi umožňovaly tvořit plastické formy levnou tradiční metodou, kterou jsem obohacoval o modernistické poznatky a soudobé materiály. Po sérii publikovaných staveb pracuji na řadě staveb velmi expresivních, ale jednoduchých forem inspirovaný převážně nearchitektonickými podněty – hudbou, soudobým výtvarným uměním. Metoda práce je fyzické a počítačové modelování základní ideje a její zjednodušování až na minimální organickou formu. V současnosti pracuji na velkých obytných souborech, ale i na malých zakázkách všeho druhu – kostel, muzeum, kongresový sál v Česku i zahraničí. Na těchto se lépe daří experimentovat s prostorem a architektonickou formou.

Odkaz: Fránek Architects



fam architekti

Přístavní 1341/5, Praha7

E-mail: atelier@famarchitekti.cz
Tel: +420 776 629 571

FAM ARCHITEKTI jsou mladý dynamický ateliér založený v létě r. 2005 ve spolupráci s britskou architektonickou kanceláří Feilden & Mawson jako vyústění dlouholeté spolupráce. Ateliér vznikl ihned po absolutoriu dvou zakládajících členů na Škole architektury Akademie výtvarných umění. FAM nemá úzké zaměření a zabývá se každým úkolem individuálně a intenzivně. "Nemáme pevná kréda a zažité principy. Existuje pouze místo, stavba, klient a vůle tvořit. A zodpovědnost. S každým novým konceptem se vyvíjíme a posouváme dál. Neexistují automatická řešení."

Odkaz: fam architekti



e-MARK

Na Pískách 74 , Praha 6

E-mail: emailemrak@gmail.com
Tel: +420 224 313 634

E-MARK je studio tvořené skupinou architektů intenzivně hledajících nové cesty. Stavíme 2-5 domů ročně. Hodně pracujeme, často cestujeme někdy učíme. Naše stavby by se měly líbit každému, jsou většinou z přírodních materiálů, prolínají se s přírodou a hledají v ní pravidla jak vytvořit prostředí které je pro lidi přirozené. Čas od času si stavíme i experimentální stavby pro potěšení všech. Některé z nich vybočují ze stavebního zákona a o tom vedeme diskuze s úřady.

Odkaz: e-MARK



Cuboid

Milady Horákové 612/25, Praha

E-mail: ales.papp@cuboid.cz
Tel: 420 233 325 910

Architektonická kancelář CUBOID ARCHITEKTI s.r.o. nabízí svým klientům komplexní služby v oblasti navrhování všech typů staveb – od administrativních a veřejných budov, hotelů, bytových a rodinných domů až po interiéry, návrhy městských prostor, urbanistické studie a řešení zahrad.
Kromě vlastního architektonického návrhu zajišťuje CUBOID všechny stupně projektových prací, jak pro legislativní projednání (územní rozhodnutí, stavební povolení atd.), tak pro vlastní realizaci stavby, včetně dohledu při jejím provádění.

Odkaz: Cuboid



David Chmelař Architekti

Pernerova 293/11, Praha

E-mail: info@e-chmelar.com
Tel: 420 724 349 259

Jsme atelier, který klientům vždy nachází individuální řešení s důrazem na co největší užitnou a estetickou hodnotu.

Odkaz: David Chmelař Architekti



Caraa

Lucemburská 18, Praha 3

E-mail: caraa@caraa.cz
Tel: 777 743 003

 

Architektonický ateliér byl založen  v prosinci roku 2003 v Praze. Zabývá se těmito oblastmi architektury :

Dokumentace

Projekty

Inženýrská činnost

Výběr dodavatele

Kontrola staveb

 

Odkaz: Caraa



Aulík Fišer Architekti

Antala Staška 1859/34, Praha 4

E-mail: afarch@afarch.cz
Tel: +420 296 508 430

AULÍK FIŠER ARCHITEKTI působí v celém spektru architektonické tvorby od urbanismu přes různé typologické druhy (zejména administrativní a bytové), rekonstrukce až po interiery. Zajišťují kompletní servis od přípravy území až po spolupráci při realizaci stavby, většinou v roli generálního projektanta s odpovědností za všechny projekční práce a inženýring. Kancelář byla založena pod názvem Studio A roku 1992 ing.arch. Janem Aulíkem. V roce 2007 se stal společníkem Jakub Fišer a došlo k přejmenování na Aulík Fišer Architekti.

Odkaz: Aulík Fišer Architekti



ATOS 6

U jeslí 10/310,Ostrava - Muglino

E-mail: atos6@atos6.cz
Tel: +420 596 114 572

Společnost ATOS-6 je v současnosti zavedenou kanceláří, která se věnuje komplexním návrhům životního prostoru, počínaje plánováním územních celků měst, přes návrhy a projekty staveb až k interiérovému designu.

Odkaz: ATOS 6



ateliér Wittassek

Sady Svobody 4, Opava

E-mail: atelier@wittassek.cz
Tel: +420 553 653 798

Architektonická kancelář atelier Wittassek byla založena v roce 1997 a za svou dobu existence prošla několika obměnami. Za více než 10 let existence vypracovala desítky realizací, projektů, studií a soutěží. Kancelář se specializuje na architektonické, urbanistické a interiérové projekty, dále vypracovává architektonické a objemové studie, dokumentaci k územnímu a stavebnímu řízení a realizační dokumentaci. Současně nabízí komplexní služby klientům v oblasti přípravy staveb, inženýring a zajišťování autorského a technického dozoru během realizace stavby. Zajišťuje kolaudaci a uvedení staveb do provozu. Akční rádius: Morava, Česká republika.

Odkaz: ateliér Wittassek



Archteam

Praha, Brno, Náchod

E-mail: archteam@archteam.cz
Tel: +420 725 841 242

 

ARCHTEAM patří mezi přední české architektonické kanceláře.Byl založen v roce 1992 architektem Milanem Rakem. V oblasti projektování staveb působí souvisle 15 let.ARCHTEAM je zaměřen na komplexní projekční činnost v investiční výstavbě včetně inženýrské činnosti související s projektovou přípravou a realizací staveb.

Oblasti projektové činnosti :

 • projekty rodinných a bytových domů
 • projekty budov pro školství, kulturu, státní správu a administrativu, komerční a veřejné budovy
 • územní studie a územní plány měst a obcí

Odkaz: Archteam



AI design

Anenské náměstí 2, Praha 1

E-mail: mail@aidesign.cz
Tel: +420 226 200 820

Architektonická kancelář AI-DESIGN je mladá dynamická kancelář s pozitivním náhledem na svět. Jsme zárukou současného a kreativního přístupu k řešení zadání. Našim cílem je dosáhnout jednoduchého, elegantního a vysoce atraktivního výsledku naší práce. Velký důraz při řešení projektů klademe na světlo a barvu v architektuře, na jasný výraz a bezvadnou funkčnost. Zabýváme se architekturou, interiéry i designem  a řešíme zadání výhradně od návrhů až po jeho realizaci. Velice úzce spolupracujeme s londýnskou kanceláří Eva Jiricna Architects Limited.

Odkaz: AI design



atelier Klanc

Eliášova 26/466, Praha 6

E-mail: info@klanc.cz
Tel: +420 233 311 6

 

Architektonická a projekční činnost našeho ateliéru se zabývá urbanistickým, architektonickým a interiérovým navrhováním. Poskytujeme všechny stupně projektové dokumentace:

 • projekt pro územní rozhodnutí
 • projekt pro stavební povolení
 • projekt pro provedení stavby
 • autorský a technický dozor při realizaci stavby

Odkaz: atelier Klanc



atelier Filandr

Hlavní třída 683, Ostrava

E-mail: atelier@filandr.cz
Tel: +420 596 917 792

Komplexní projekce občanské vybavenosti, obytných domů, rodinných domů, od studie přes projekty až k realizační dokumentaci včetně profesí a inženýrské činnosti.
Návrhy interiérů, design, grafika, klasická malba
.

Odkaz: atelier Filandr



Anta

Gymnastická 2418/2, Praha6

E-mail: anta@anta.cz
Tel: +420 283 891 570

Projektový ateliér ANTA byl založen v roce 1992. Zabývá se komplexní projektovou přípravou novostaveb, rekonstrukcí a oprav občanských a bytových staveb a projekty interiérů. Ateliér je tvořen architekty, projektanty stavebních profesí a konstruktéry. Ostatní profese jsou zajišťovány formou spolupráce se stálými externími spolupracovníky.

Odkaz: Anta



atelier 38

Dolní náměstí 13, Opava

E-mail: atelier38@atelier38.cz
Tel: +420 553 626 224

ATELIER 38 s.r.o. je architektonicko – projekční firmou, jež se transformovala v roce 2000 z volného sdružení Atelier 38.
Charakteristikou je práce v týmu, realizace zakázek v klasických i alternativních technologiích, aktuální informovanost, neustálé vzdělávání a rozvíjení moderních trendů v oboru včetně respektování ekologických aspektů. Trvale spolupracujeme s odborníky v oblasti projektování technické infrastruktury, technického zabezpečení budov, statiky apod
.

Odkaz: atelier 38



Architektura

Za poštou 8/754, Praha 10

E-mail: kraus@archi.cz
Tel: 420 274773505

ARCHITEKTURA je architektonicko-urbanistická kancelář, jež zajišťuje komplexní služby ve stavebnictví: návrh, design, architektonickou koncepci, zpracovává úplnou projektovou dokumentaci, vypracovává rozpočty, zajišťuje inženýrskou činnost, technický, autorský dozor, vedení, koordinaci a realizaci staveb, zhodnocení nemovitostí, realitní činnost.
ARCHITEKTURA pracuje výhradně na počítačích: licence softwaru ArchiCAD TeamWork umožňuje vysokou produktivitu práce, jednoduchou komunikaci a přenos dat: od architektonické studie po dílenskou dokumentaci.
ARCHITEKTURA je zakotvena v současném světě.
ARCHITEKTURA klade důraz na praxi - cílem práce je realizovaná stavba, jež zvyšuje kolektivní zkušenost týmu.
ARCHITEKTURA nabízí komplexní službu - od investorského záměru po realizaci.
ARCHITEKTURA pracuje v týmu, charakteristickým rysem je originalita navržených řešení a individuální přístup ke klientovi, využívá a rozvíjí současné technologie.
ARCHITEKTURA produkuje věci s vášní a individualismem.

Odkaz: Architektura



ADR

Libínská 3127/1, Praha 5

E-mail: adr@adr.cz
Tel: +420 257 210 252

Architektonický ateliér založený architekty Petrem Kolářem a Alešem Lapkou.Tým kanceláře je tvořen z architektů a stavebních inženýrů.Ateliér se specializuje na projekty staveb a rekonstrukcí, projekty interiérů, design nábytku a realizaci výstav.

 

Odkaz: ADR



A1 architects

Dobrovského 8, Praha 7

E-mail: info@a1architects.cz
Tel: +420777219783

A1Architects je studio a kreativní dílna formující se v Praze od roku 2004. Zakládajícími členy jsou spolužáci z ateliéru architektury A1 Vysoké školy uměleckoprůmyslové David Maštálka, Jakub Filip Novák a Lenka Křemenová.
Produkci ateliéru tvoří architektura, urbanismus, grafický design, vizualizace, animace, teorie a koncepty. Projekty ve studiu vznikají jako výsledek konsensu všech jeho členů. Metodika práce se mění podle charakteru problému a požadavků zadavatele. V případě zpracování všech zakázek spolupracujeme při vypracování projektů s odbornými specialisty a inženýry.

Odkaz: A1 architects



3+1 architekti

Slavíčkova 1, Ústí nad Labem

E-mail: planicka@31architekti.cz
Tel: +420 475 200 349

Pracujeme na projektech nových staveb, rekonstrukcí a interiérů. Důležitý je pro nás celkový smysl návrhu a jeho technická a estetická kvalita v detailu i celku.
Pracujeme s kontextem místa i v řádu nezávislé abstrakce.

Odkaz: 3+1 architekti



Skutek architectura

Kroftova 6, Praha 5

E-mail: ondrejdvorak@skutek.cz, jirimatys@skutek.cz
Tel: +420 603 219 355

Architektonický atelier založili roku 2004 v Praze architekti Ondřej Dvořák a Jiří Matys.

Nabízíme profesionální služby v oboru architektury, interiérového a designového navrhování a urbanismu. Svými návrhy reagujeme na rostoucí oblibu nekonvenčních staveb a nových pohledů na užívání budov i životního prostředí v měnícím se světě. Ve své práci využíváme znalosti nejnovějších trendů současné světové architektury i blízký kontakt s vědeckou prací na fakultě architektury ČVUT v Praze.

Jsme schopni zajistit celkové projektové zpracování zakázky od studie až po technické řešení detailů a odborný dohled při realizaci. Spolupracujeme s projektovými kancelářemi s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi.

Není nám lhostejné prostředí, ve kterém žijeme a máme zájem podílet se na vytváření jeho budoucí podoby.

Odkaz: Skutek architectura



Wellness Hotely |Romantické Pobyty |Kongresová centra |iKompas |Kongresová centra |Michael caffè |Baggage – Clarks |Pra-Sklo